Képzőművészeti árverés a Várban
Művészi segítség az Esztör Napoknak

Augusztus 25-én, 18 órai kezdettel a Vármúzeum Nagytermében jótékonysági árverésre kerül sor, ahol a régió képzőművészei által felajánlott alkotások kerülnek kalapács alá.

Az árverésből befolyó összeggel a művészek a Vármúzeum szeptember 8-9-én megrendezendő új hagyományteremtő kulturális programját, az Esztergomi Történelmi Napokat (ESZTÖR Napok) támogatják.
A felajánlott műtárgyak eredeti értékükhöz képest töredékáron kerülnek kikiáltásra. A helyszínen bárki licitálhat egyszerű kézfeltartással, a nyerteseknek a felajánlott összeget pedig csak később, csekken kell befizetni.
Az árverésre kerülő műtárgyakról minden információ megtalálható a múzeum honlapján.

http://www.mnmvarmuzeuma.hu/arveres/index.html
www.facebook.com/esztornapok

Magyar Nemzeti Múzeum Vármúzeuma

Az árverésre kerülő műtárgyak jegyzéke:

1. Kaposi Endre: Jegenye

20x11 cm, szénceruza

Kikiáltási ár: 25.000.-Ft

2. Bárdos István felajánlása:

Kiállítási katalógus 1984 Espoo

Kollár György: Vámvizsgálat

19x21,5 cm

Kikiáltási ár: 5.000.-Ft

3. Kaposi András felajánlása:

Vertel József rézkarca: Budapest

Kikiáltási ár: 15.000.-Ft

4. Hangya Bálint: Fa-nap

rézkarc

9x14 cm

Kikáltási ár: 15.000.-Ft

5. Brassai Gabriella: Pipacs I.

30x30 cm

olaj, vászon

Kikiáltási ár: 25.000.-Ft

6. Brassai Gabriella: Pipacs II.

24x24 cm

olaj, vászon

Kikiáltási ár: 22.000.-Ft

7. Brassai Gabriella: Naphal

14x20 cm

tusrajz

Kikiáltási ár: 16.000.-Ft

8. Lábik János: Nyári emlék

10x15 cm

akvarell

Kikiáltási ár: 17.000.-Ft

9. Lábik János: Holtág

13x18 cm

akvarell

Kikiáltási ár: 15.000.-Ft

10. Lábik János: Őszi természet

29x36 cm

olaj

Kikiáltási ár: 40.000.-Ft

11. Bangó Miklós: Elszáradt fűzfa

40x50 cm

akvarell

Kikiáltási ár: 35.000.-Ft

12. Simon Edina: használati tárgy

Kikiáltási ár: 5.000.-Ft

13. Funk Péter: Lassú nap

kisplasztika

Kikiáltási ár: 15.000.-Ft

14. Nyilasi Tibor: Vertigo No.2

52x32 cm

fametszet

Kikiáltási ár: 25.000.-Ft

15. Nyilasi Tibor: Meditation

29x33 cm

fametszet

Kikiáltási ár: 20.000.-Ft

16. Bánkuti Georgina: Almaélet

print

29x21 cm

Kikiáltási ár: 5000.-Ft